پروتز پروتز .

پروتز

پروتز

علت جراحي پروتز سينه چيست؟
بزرگ كردن سينه يكي از شايع ترين عمل هاي جراحي زيبايي دربانوان است.
هر سال دهها هزار زن متقاضي اين عمل جراحي ميباشند. بسياري از زنان تصور مي كنند كه سينه هايشان بسيار كوچك است و اندازه يا شكلش نامتوازن يا غير جذاب است. بعضي از زنان سينه هايي دارند كه كاملا رشد نكرده است يا بعد از حاملگي يا به دنبال تغيير وزن يا پير شدن به ميزان قابل توجهي اندازه و شكلش را از دست داده و تغيير كرده است.اين جراحي باعث بازگشت اعتماد به نفس در آنها خواهد شد.
 
خانمي كه مي خواهد عمل بزرگ كردن سينه را انجام دهد، حق انتخاب در نوع عمل جراحي را دارد،  به طور مثال:
نوع وجنس، اندازه پروتز، و برش لازم  جهت جاگذاري پروتز سينه.  براي هر انتخاب فوايد و مضراتي وجود دارد، به هر حال به مراجعه كننده اطلاعات لازم داده مي شود و بدين وسيله، اوست كه با مشاوره تصميم مي گيرد، كدام روش برايش بهتر است.
 
آيا پروتزهاي سينه مطمئن و قابل اطمينان هستند؟
ماده پر كننده پروتزها و لايه بيروني آن از جنس سيليكون است، و سيليكون عنصري است كه در طبيعت يافت مي‌شود و از تركيب عناصري چون كربن، ئيدروژن و اكسيژن ايجاد مي‌شود. سيليكون در توليد محصولاتي چون لوازم آرايشي، مواد غذايي و پروتزهاي پزشكي مورد استفاده دارد. مطالعات زيادي در جهت اثبات بيماري‌زا بودن پروتزهاي سيليكوني سينه انجام شده است و در نتيجه اين مطالعات مي‌توان گفت كه در حال حاضر هيچ مدركي بر اينكه پروتزهاي سيليكوني سينه موجب افزايش سرطانهاي سينه مي‌شود وجود ندارد، در ضمن هيچ دليلي بر اينكه پروتزهاي سينه موجب ايجاد بيماريهاي خود ايمني مانند آرتروروماتوئيد مي‌شود وجود ندارد.
 
بسياري از خانم ها در مورد اين نوع عمل جراحي بدون شك داستان هاي ترسناكي شنيده اند. ازجمله مسموميت زايي سيليكون يا ايجاد بيماري خود ايمني/ بافت همبندي پروتز كه مربوط به "تراوش"يا مهاجرت ژل مي باشند.
 
در نتيجه در مورد عمل بزرگ كردن سينه در دهه  اخير تبليغات متفاوتي انجام شده است، مخصوصاً از طريق عملكردهاي غير مسئولانه ي رسانه ها كه بدين طريق علي رغم حقايق موجود، ادعاها و سئوالاتي در مورد ايمني سيليكون مطرح شده است.
 
سازمان مديريت غذا و دارو در امريكا (FDA) به اين نتيجه رسيده بود كه "هيچ سند و مدركي وجود ندارد كه ژل سيليكون ،كه پروتزها با آن پر ميشوند، ايمني ندارند اما مدارك كم و ناكافي براي اثبات ايمني آن وجود دارد." تمام موارد بالا نتيجه دعوي حقوقي در حال رسيدگي بر ضد توليدكنندگان پروتزهاي سيليكوني ميباشد.
 
در گذشته از ژل سيليكون براي پر كردن نقائص بافت نرم و چين و چروكها به شكل تزريق استفاده مي گرديد(ژل دائمي) كه اين مسئله سالهاست ممنوع گرديده است. كارخانه هاي سازنده پروتز سيليكون علاوه بر استحكام دادن جدار پروتزها امروزه از ژلهايي استفاده ميكنند  كه حتي در صورت بريده شدن جداره نيز از هم جدا نشده و وبه بيرون پخش نمي شوند.
 
از چه سني براي بزرگ كردن سينه‌ها مناسب است؟
بزرگ كردن سينه‌ها را مي‌تواند از 18 سالگي به بالا انجام داد و هيچ سني براي بهتر كردن ظاهر سينه‌ها دير نيست.
 
پروتزهاي سينه در زير عضلات قرار مي‌گيرند يا در روي عضلات؟
آناتومي بيماران مختلف با يكديگر متفاوت است،و بايد توسط يك فوق تخصص پلاستيك معاينه شويد و سليقه خودتان راهم بگوييد تا بهترين روش انتخاب شود.
 
آيا لازم است كه منتظر بمانيم كه بعد از بچه‌دار شدن اين جراحي را انجام دهيم؟
 اين بسته به انتخاب بيمار است، بيشتر از نيمي از بيماران قبل از بچه‌دار شدن تحت عمل قرار مي‌گيرند و بيشتر آنان هيچ مشكلي در شيردهي پس از جراحي ابراز نكرده‌اند. در ضمن برشي كه استفاده مي‌شود كوچك است و جراح سعي مي‌كند كه ميزان به هم ريختگي غده‌هاي شيري اطراف نيپل را به حداقل برساند.
پروتز سينه كه در زيربافت سينه موثر در شير دهي  قرار مي‌گيرد و به هيچ عنوان آسيبي به تغذيه كودك نخواهد رساند.
 
 
چگونه من مي توانم بهترين اندازه را انتخاب كنم؟
پروتزهاي سينه انواع و اندازه هاي مختلف دارند و هر زني ميتواند انواع اندازه ها را انتخاب كند. بيشتر زنان بر اساس اندازه ي سينه بندشان اندازه ي پروتز سينه را  براي خود دشان مشخص مي كنند. كليد انتخاب اندازه پروتز سينه اين است كه اين پروتز به طور كلي به شما ظاهري موزون تر و مناسب تر بدهد و با خواست شما هم خوان باشد.در هنگام مشاوره جراح پلاستيك شما اندازه هاي سينه و قفسه ي سينهي شما را مي گيرد؛ تا امتحان كند كه چه اندازه اي براي شما مناسب است. بعلاوه با اين اندازه گيري هاي بخصوصي، ظاهر شما را با بهترين اندازه ي سينه در نظر مي گيرد.
 
پروتز هاي سينه تا چه مدت باقي مي مانند؟
همانند باقي  محصولات ساخت دست بشر، پروتز هاي سينه نيز تا ابد باقي نمي مانند. با وجود اينكه بسيار قوي و مقاوم هستند،حتي در برابر فشار، ولي مستعد كهنه شدن و فرسايش در طول زمان مي باشند. به عبارت ساده تر، پوسته ي خارجي پروتز سينه، بالاخره فرسوده و نازك شده و در بعضي موارد نياز به خارج كردن آن ميشويم وبايد جايگزين ديگري در همان فضا يا فضاي ديگري استفاده شود.
 
نمودارها و تصاوير زيادي وجود دارد كه مشخص مي كند كه نهايتا هر نوع پروتز سينه قبل از اينكه خراب شود، چقدر باقي مي ماند.در يك نمودار ميانگين حدود 20 سال است. اگرچه كهنه شدن و يا پاره شدن در ميان افراد مختلف متفاوت است، بنابراين يك زن كه ورزشها و تمرينهاي فيزيكي زيادي مثلا چندين ساعت در روز به طور مرتب انجام مي دهد و سينه هايش حركت زيادي ميكند(بعبارت ديگر مربي هاي ايروبيك، دوندگان ماراتن، سواركاران و...)به طور طبيعي پروتز سينه ي آن ها در يك دوره ي زماني مشخص نسبت به كساني كه تمرينات و تحركات كمتري دارند، بيشتر فرسوده و پاره مي شوند بنابر ابن به منظور داشتن يك ارزيابي مناسب براي حالت و موقعيت پروتز هاي سينه ي شما بهترين توصيه و پيشنهاد اين است كه توسط پزشك و متخصص به طور منظم بعد از 10 ـ 15 سال كه از عملتان گذشت معاينه شويد و اگر لازم بود سونوگرافي انجام دهيد.
گرايش هاي جديد نشان مي دهند كه در سال هاي اخير پروتز سينه از جمله عمل هاي زيبايي بوده است كه محبوبيت بسيار بالايي در بين زنان يافته است. اينكه چرا زنان به پروتز سينه روي خوش نشان داده اند و چرا اين عمل جراحي در بين زنان شيوع پيدا كرده است خود به عوامل مختلفي بستگي دارد. از يك سو نگاه جامعه از منظر زيبايي شناختي تغيير يافته است و از سوي ديگر علم پزشكي رشد كرده است و توانسته است خدمات نويني در زمينۀ پروتز سينه ارائه كند؛ روش هايي كه محبوبيت پروتز سينه را بيش از پيش كرده است. بسياري از زنان احساس مي كنند سينه هاي كوچك و رشد نكرده اي دارند، عده اي ديگر نيز چنين فكر مي كنند كه ناهنجاري هاي سينه و عدم توازن سينه دارند، برخي نيز به دليل زايمان و شيردهي و يا بالارفتن سن ممكن است احساس كنند كه زيبايي سينه شان را از دست داده اند و... . همۀ اين عوامل مي توانند پروتز سينه را براي زنان تبديل به گزينه اي جذاب و غير قابل چشم پوشي كنند. اما قبل از هر چيز بايد بدانيد كه در پروتز سينه از چه موادي استفاده مي شود.
ماده اي كه در پروتز سينه از آن استفاده مي شود سيليكون است. سيليكون ماده اي است كه در طبعت وجود دارد و عناصر عمدۀ آن اكسيژن، هيدروژن و كربن مي باشند. سيليكون علاوه بر در پروتز سينه و به طور كلي پزشكي، در صنايع غذايي و بهداشتي نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. استفاده از اين ماده در پروتز سينه سبب نگراني و حتي وحشت برخي از خانم ها مي شود. اين تصور ريشه در گفتارها و شايعاتي دارد كه اين ماده را سرطان زا معرفي مي كنند. اما بهتر است بدانيد كه مطالعات گسترده اي در اين زمينه صورت گرفته است و هيچ كدام از اين مطالعات رابطه اي قطعي و معني دار بين بيماري هاي سينه و پروتز سينه با استفاده از سيليكون را نشان نداده اند. سازمان مديريت غذا و دارو آمريكا (FDA) از جمله مراكزي است كه در نتايج تحقيقات خود اعلام كرده است كه "هيچ سند و مدركي مبني بر اينكه ژل سيليكون كه پروتزها با آن پر مي شوند، وجود ندارد. گرچه مداركي كم و ناكافي براي اثبات ايمني آن وجود دارد."

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۵۱:۴۷ توسط:سميرا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :